Media

 • ZDROJE PRO TISK, MÉDIA A PROMO - odkaz níže


  Foto v tiskové kvalitě, logo Expedice Apalucha, titulka EP Seveřan, tiskové zprávy


 • Ostravan.cz - Expedice Apalucha a její Seveřan: Poctivá muzika jak se sluší a patří

  Seveřan - recenze EP

  Opavská kapela Expedice Apalucha vydala nové EP s názvem Seveřan. Nahrávka vznikla v Českém rozhlase Ostrava v režii Marka Hoblíka a přináší šest nových písní. Expedice Apalucha hraje ve složení Jura Bosák, Tom Havranek, Patrik Kuběj, Jiří Pater a Vašek Žurek.

  zobrazit celý článek...
 • Muzimax.cz - Na Severní Moravě mají zaděláno na nejlepší album klubové scény

  Muzimax.cz - EA

  Silné písničky s osobitými texty okořeněné dráždivou muzikou, která má kořeny ve špinavém blues, folku, ale občas se dostává i do poloh Jiřího Schelingera či Evy Olmerové. Tak zní aktuální a zároveň nejdrsnější album kultovní severomoravské kapely Expedice Apalucha, které v těchto dnech vychází. Muzikanti kolem jedné z nejaktivnějších osob na opavské klubové scéně - hudebníka, výtvarníka a pedagoga Jury Bosáka, ho pojmenovali číslovkou 5.

  zobrazit celý článek...
 • Topzine.cz - Koistinen a Expedice Apalucha zahráli v Brně

  Expedice Apalucha v Brně

  Brněnským klubem Starý pivovar se ve čtvrtek 20. května rozezněl blues beat a alternativ retro-pop. Kapely Expedice Apalucha a Koistinen brněnskému publiku dokázaly, že spojení těchto dvou zdánlivě nesourodých žánrů může přinést jedinečný hudební zážitek.

  zobrazit celý článek...
 • ROCK & POP - CD V polojasnu Tip měsíce časopisu Rock & Pop

  Rock Pop

  Na sklonku roku 2006 bylo naše zatím poslední dlouhohrající album „ V polojasnu“ vybráno ostřílenými hudebními kritiky jako tip měsíce v nejprodávanějším měsíčníku Rock & Pop, který se specializuje na recenze hudebních CD a DVD nosičů světově proslulých kapel, ale také amatérských hudebních skupin.

  zobrazit celý článek...
 • Líheň Havířovského Inkubátoru - Rocková smršť

  Líheň Havířovského Inkubátoru

  HAVÍŘOV - Svého posledního finalistu zná po posledním únorovém sobotním večeru soutěž amatérských kapel Líheň Havířovského Inkubátoru. Nedošlo přitom k rozporu mezi pěti porotci a diváky - všichni téměř jednohlasně rozhodli, že se jím stane opavská skupina Expedice Apalucha!

  zobrazit celý článek...